Menü
Sepet

Be Green Blog

17 Jan Motivasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Mustafa Yıldız 0 40
Beslenme ve spor ile desteklediğimiz sağlıklı ve zinde yaşam düzeninde en önemli konu: MOTİVASYON. İnsanoğlunun doğası ve hayatın gerçekleri gereği her günümüz birbinden farklı olabiliyor; iş,aile,okul,insan ilişkileri,üzerimizdeki sorumluluklar ve h..
21 Dec GÜN İÇERİSİNDE NE KADAR PROTEİN ALMALIYIM?
admin 0 3627
Spor yapanlar başta olmak üzere birçok insanın kafasında ki netleşmeyen ortak soru;''Ne kadar protein almalıyım?''Kimisinin ne kadar fazla protein alırsam kaslarım o kadar hızlı ve çok büyür diye düşünüp günlük alması gereken protein miktarının çok ü..
16 Dec CHEAT MEAL NEDİR,NE ZAMAN NASIL YAPILIR?
Mustafa Yıldız 0 2737
CHEAT MEAL NEDİR, NE ZAMAN NASIL YAPILIR? Muhtemelen sürekli duyduğumuz, sosyal medyada karşımıza çıkan bir terimdir ''cheat meal''.Peki Türkçe'ye ''kaçamak öğünü'' olarak çevirdiğimiz bu terim ne anlam ifade ediyor? Cheat meal,süregelen diyet progra..
10 Dec Kendinizi sürekli yorgun hissetmenizin başlıca sebepleri
Mustafa Yıldız 1 2754
KENDİNİZİ SÜREKLİ YORGUN HİSSETMENİZİN BAŞLICA SEBEPLERİGün içinde kendinizi yoracak rutininiz dışında bir aktivite yapmadığınızı düşünseniz de bazı günler sanki enerjiniz çekilmiş gibi halsiz hissedebilirsiniz.Her gün yaptığınız antrenmanda sanki da..
05 Dec Süt ve süt ürünlerinin beslenmedeki rolü
Mustafa Yıldız 2 3502
SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNİN BESLENMEDEKİ ROLÜ Süt ürünleri her yerdeyken, marketlerde raflarda, restoranlarda ve paketli gıdaların içinde iken, onları hayatımızdançıkarmak zor olabilir. Bizler, sağlıklı kemiklere ve dişlere sahip olup gelişmek için tek y..
27 Nov Kilo alma kilo vermede düşük glisemik indeksli besinlerin önemi!
Mustafa Yıldız 0 2588
GLİSEMİK İNDEKS NEDİRBir besindeki karbonhidrat miktarının,kanda bulunan glikoz miktarına (kan şekeri) olan etkisinin sayısal değeri olarak özetleyebiliriz.Yani glisemik indeks bir besinin kan şekerini yükseltme kapasitesidir.Karbonhidrat içeren bir ..
30 May Cilt Çatlakları
0 692
Cilt Çatlakları Nedir ? Cilt çatlakları nedir ? Bu soru özellikle spor yapan birçok kişiyi ilgilendiren bir konu. Cilt çatlağı vücudumuzdaki dermis tabakasında oluşan küçük ve ince yırtıklara denilmektedir. Kısa bir süreçte fazla kilo vermek veya faz..
15 May Kilo almak için, dikkat edilmesi gerekenler!
Mustafa Yıldız 0 584
 Günümüzde hep fazla kiloları nasıl vermek için çabalasak da ‘kilo almaya çalışanların’ miktarı küçümsenecek gibi değil üstelik kilo sorunları olan bir bireyin ‘Ne olmuş ki canım! Sen ne istiyorsan ye !’ dediği kadar basit değil bu kilo alma işi. Çün..
23 Apr Plato Dönemi
Mustafa Yıldız 0 1031
Plato DönemiCoğrafya bilim dalında düzlük anlamına gelen plato terimi sağlık alanında ise kilo verme sürecinde meydana gelen duraklamayı ifade etmektedir. Bir çok insan fazla kilolarından kurtulmak için çeşitli uğraşlara girer. Rejim, diyet gibi akti..
05 Apr Bağışıklık Sistemimiz Nasıl Güçlenir?
admin 0 537
Bağışıklık Sistemimiz Nasıl Güçlenir?Bağışıklık sistemi insan vücudunun savunma hattıdır. Kişinin hastalıklara karşı korunma, savurma ve dış etkenlere karşı iç hastalıklar oluşturan zararlı bakterilerden korunması anlamına gelir. Bağışıklık sistemi g..
26 Mar Evde Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
0 321
Evde Spor Yaparken Dikkat Edilmesi GerekenlerEvde spor yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? Bu Soru birçok kişiyi merak ettirmektedir. Bazı insanlar spor salonları yerine evde spor yapmayı tercih edebiliyor. Bunun sebebi insanların iş gibi ..
20 Mar SPORA YENİ BAŞLAYANLARDA BESLENMENİN ÖNEMİ
Mustafa Yıldız 1 912
SPORA YENİ BAŞLAYANLARDA BESLENMENİN ÖNEMİ Sağlıklı ve dinç bir hayat sürmenin önemli aşamalarından biri spordur. Siz ister spor salonunda yapın, ister eve aldığınız spor aletlerini kullanın yada sadece ve sadece yürüyün.Siz yeter ki düzenli,doğru ve..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 15 (2 Sayfa)